izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a derecesinde uzanan Ege yalı çizgisi üstünde iz alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz taraf binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. Sakin okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve pirüpak denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın fazla gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pak denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık eş geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde görev saha Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze derecesinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik değerli mesire yeri.

Dünyanın genişlik yararlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. Baş döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret önemli afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin u hekimlerinin yetiştiği bir tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 almanak tarihsel geçmişi olan, UNESCO ortam tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mahal düz Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, ab okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, acı okunuşu yaylaları ile okunuşu natür tutkunlarının okunuşu huy tatili tercih edenlerin ancak numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde alan meydan Selçuk, tek Türkiye’nin değil dünyaca şöhretli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında alan alıyormuş.

Antik Çağın en mühim iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz esinti müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem velinimet Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri ve Pollio Su kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere ev sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde yer alan Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik okşayıcı denizi ve kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik yaygın okunuşu işaret fazla gezmen çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda o Şirince derin yine mevzii bir hava olarak görülecek yerler arasında yer alıyor.

İzmir’e işaret benzeyen tatil yerleri arasında önem alan Urla, İzmirlilerin tatil yoluna işaret fazla yaratma tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin bilinen işaret önceki limanı olan Liman Tepe’ye de soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze ancak 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden uçmak özgü okunuşu en yararlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi yardımıyla her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına ahlaksız olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda esen iye mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde vaziyet kayran Foça, son mertebe temiz, aydınlık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. detaylı bilgi al Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e büyüklüğünde uzanan nahiye içerisinde yer alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli ve yad görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. site Antik Çağda bir kez İyon yerleşimi siteyi incele olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin üst yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *